news

Śmierć portów równoległych ogłoszono przedwcześnie

Stonoga złożona z DB25, DE9, Mini DIN-8 i USB funkcjonuje, tak przynajmniej twierdzi jej właściciel. Podobno to ma służyć za dowód:

Who Said the Parallel Port Was Dead?

Jeśli nikt nie majstrował przy powyższym obrazie, port działa chyba tylko za pomocą czarodziejskiej różdżki. [Jesus Diaz/giz]

podobne treści

  • krzychos7

    Z pewnością manipulował gdyż po pierwsze kompletnie nie realne to jest (pomijając fakt innej transmisji danych dochodzi do tego to iż LPT nie ma zasilania wymaganego dla pendrive). Po drugie zaś w menadżerze urządzeń pamięci wymienne nie są katalogowane w portach lecz w oddzielnej gałęzi.

  • lukas

    bzdura na kółkach – są myszy i klawiatury które mogą korzystać zarówno z portu USB jak i PS2 (mini-DIN) ale zastosowane przejściówki wyglądają raczej na urządzenia pasywne (a co najmniej jest tak z przejściówką DB-9/mini-DIN oraz mini-DIN/USB, które służyły do podłączania myszy.

    „krzychos7” ma rację pisząc iż LPT może nie mieć zasilania odpowiedniego wymaganego przez pendrive. Zgodnie z normą IEEE 1284-2000 – port LPT może dostarczyć zasilanie 5V (a co najmniej 2,4V) przy prądzie 14mA a pendrive sprzed kilku lat miały pobory prądu rzędu 30-40mA (w zalezności od trybu pracy) – dawniej przez LPT zasilano nawet „kartę dźwiękową” COVOX (za czasów procesorów Intel 286 oraz 386).