news

Smartphone’y Pixel przed oficjalną premierą na stronach brytyjskiego sklepu

Na jutrzejszy wieczór Google zapowiedziało konferencję, na której miały zostać zaprezentowane smartphone’y Pixel oraz Pixel XL. Niespodzianki jednak nie będzie – na stronach brytyjskiego sklepu Carphone Warehouse już pojawiły się zdjęcia i specyfikacje nowych smartphone’ów z Mountain View.

Wyciek w dużym stopniu potwierdził plotki, które już jakiś czas temu krążyły na temat tych urządzeń. Oba działać będą pod kontrolą Androida 7.1 Nougat, będą wspierały Google Assistant oraz szybkie ładowanie baterii, a nabyć je będzie można w kolorze białym lub czarnym. Co ciekawe, Google zdecydowało się na umieszczenie w nich slotu na karty microSD, co jest pewną nowością w porównaniu do wcześniejszych Nexusów.

Zasadniczo oba urządzenia różnią się tylko rozmiarami – Pixel XL wyposażono w ekran AMOLED o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości 1440 na 2560 pikseli, podczas gdy w Pixelu zastosowano ekran AMOLED o przekątnej wynoszącej 5 cali i rozdzielczości 1080 na 1920 pikseli. W większym urządzeniu zmieściła się także bardziej pojemna bateria (3450 mAh wobec 2770 mAh w Pixelu). Poza tymi różnicami, smartphone’y są właściwie identyczne – w ich obudowach znajdują się procesory Qualcomm Snapdragon 820 wraz GPU Adreno 530, 4 GB pamięci RAM oraz 32 lub 128 GB miejsca na dane. Urządzenia wyposażone są także w moduły WiFi 802.11ac, Bluetooth 4.2, LTE, GPS oraz NFC, złącza USB Type-C oraz skanery linii papilarnych. Główny aparat działa z rozdzielczości 12, a pomocnicza kamerka z rozdzielczością 8 megapikseli.

Właściwie jedyną rzeczą, której jeszcze nie wiemy, są ceny. Na tę informację będziemy musieli poczekać do jutra, choć według wcześniejszych plotek ceny mają zaczynać się od równowartości 649 dolarów. Zawsze też zostaje nadzieja, że jutro o 18tej polskiego czasu Google zdecyduje się jednak zapowiedzieć, że smartphone’y trafią jednak do Polski.

 

podobne treści