smartfony

Smartphone’y Pixel mają problemy z Androidem

Projektując smartphone’y z serii Pixel, Google chciało pokazać, jak powinno się robić urządzenia z Androidem. Przynajmniej takie były założenia, które najwyraźniej nie przetrwały konfrontacji z rzeczywistością.

W rzeczywistości okazuje się bowiem, że smartphone’y Pixel oraz Pixel XL nie są pozbawione wad, które ujawniają się po dłuższym użytkowaniu. Co ciekawe, większość z nich dotyczy problemów z niedopracowanym oprogramowaniem, w co dość trudno uwierzyć w przypadku Google.

Jednak coraz więcej użytkowników donosi właśnie o tego typu problemach. Jednym z nich są pojawiające się trzaski podczas pracy głośnika lub po podłączeniu słuchawek. Według obecnych ustaleń, nie jest to problem sprzętowy, a winne jest oprogramowanie. Problemy dotyczą też głównej kamery, która miała być jasnym punktem urządzenia. I rzeczywiście jest, zwłaszcza jeśli na zdjęciach pojawi dodatkowy efekt flary, który przez błąd w oprogramowaniu pojawia się w nieodpowiednich miejscach. Dodatkowo niektórzy użytkownicy skarżą się na to, że podczas korzystania z domyślnej aplikacji aparatu na ekranie pojawiają się szerokie, fioletowe linie. Efekt ma pojawiać się też w aplikacjach zewnętrznych deweloperów, ale w takich przypadkach jest mniej widoczny. Urządzenia mają mieć też problemy z mikrofonami, łącznością LTE czy działaniem Ok, Google.

Natomiast wisienką na torcie jest to, że najnowsze flagowce Google mają mieć problemy z płynną obsługą… Androida. Według wielu relacji, urządzenia potrafią „przycinać” się w losowych momentach, nawet podczas zwykłego użytkowania. Co zdecydowanie nie powinno występować w smartphone’ach wyposażonych w procesory Snapdragon 821 oraz 4 GB pamięci RAM.

Google co prawda wypuściło już aktualizację, która miała rozwiązać część tych problemów, a inne doczekają się zapewne łatki w kolejnych wersjach firmware, ale tego typu problemy w urządzeniach, które w pewnym sensie miały być wizytówką Androida nie powinny się pojawiać.

podobne treści