smartfonyWiadomości promowane

Smartfon z Firefox OS nabiera kształtów

I to od razu w dwóch wersjach. Dzisiaj Mozilla ogłosiła, że wraz z hiszpańskim startupem o nazwie Geeksphone, przygotuje modele smartphone’ów, działających pod kontrolą Firefox OS. Oba urządzenia przeznaczone będą dla deweloperów, którzy dzięki nim będą mogli testować aplikacje na Firefox OS.

Ponieważ urządzenia przeznaczone są dla deweloperów, nie można na ich podstawie wyciągać jednoznacznych wniosków dotyczących tego jak będzie wyglądał i działał Firefox OS, kiedy zostanie już udostępniony konsumentom.

Pierwsze z urządzeń, nazwane Keon, wyposażone będzie w procesor Snapdragon S1 1GHz, 4GB ROM, 512MB RAM, dotykowy wyświetlacz 3,5 cala HVGA, kamerę 3 megapiksele oraz wejście na karty microSD. Bateria urządzenia ma mieć pojemność 1580 mAh a smartphone wspierać będzie sieci 2G i 3G.

Drugie urządzenie, które nazywać się będzie Peak, ma trochę lepszą specyfikację, choć i tak nie zrobi ona już dziś wielkiego wrażenia. Ale nie o to chodzi, powtórzmy jeszcze raz – nie są to urządzenia przeznaczone dla klientów, oba smartphone’y mają być wykorzystywane przez deweloperów do budowania aplikacji. Pod maską Peak znajdziemy więc dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 1,2 GHz, 4GB ROM, 512MB RAM oraz baterię o pojemności 1800 mAh. Wykonany w technologii qHD IPS ekran ma przekątną 4,3 cala i rozdzielczość 960 na 540. W obudowie znalazło się także miejsce na kamery 8 i 2 megapiksela.

Na razie nie wiadomo jeszcze kiedy będzie można zamówić te urządzenia ani ile będą kosztowały, ale Geeksphone zapowiada, że będą sprzedawane w cenach, „których nawet sobie nie wyobrażacie”. Trudno stwierdzić co konkretnego mieli na myśli, ale ja wyobrażam sobie, że będą tanie.

podobne treści