samochodywynalazki

Skyfall: Producenci wysadzili wydrukowanego Astona

Spoiler Alert: jeśli nie widzieliście jeszcze filmu Skyfall nie czytajcie dalej, bo dowiecie się, że w filmie wybucha Aston Martin DB5. No i wygadałem…

Czego mogliście nie wiedzieć, to to, że zamiast organizować wirtualną eksplozję, producenci postanowili wysadzić model Astona Martina DB5. Nie byłoby w tym dla nas nic ciekawego gdyby nie fakt, że modele używane na planie Skyfall powstały dzięki drukowi 3D.

Aston Martin DB5 po raz pierwszy na planie filmu z Jamesem Bondem pojawił się w 1964 roku i był to pierwszy samochód jakim jeździł agent Jej Królewskiej Mości. Ekipa odpowiedzialna za efekty specjalnie w Skyfallu nie chciała uszkodzić bezcennego samochodu z lat 60tych, który występuje w zbliżeniach. Dlatego zdecydowano się na wykonanie jego funkcjonalnego modelu wykorzystując do tego druk 3D.

W rezultacie powstały trzy modele w skali 1:3, każdy z nich składał się z 18 części, dzięki czemu można było je złożyć w taki sposób, by wszystkie ruchome elementy naprawdę się poruszały. Jeden z takich modeli został ostatecznie wysadzony w powietrze. Można więc z czystym sumieniem powiedzieć, że żaden Aston Martin nie ucierpiał podczas kręcenia tego filmu.

[3ders.org via Damn Geeky]

podobne treści