fotowtf

Skejt z lat 60. wygląda zupełnie, jak współczesny hipster [foto]

skater 1960

Podczas gdy przeglądałem świetne archiwa fotograficzne LIFE z lat 1960., zauważyłem coś dziwnego. Wśród kurtek i swetrów charakterystycznych dla epoki znalazł się ten gość. Dżinsy, koszula, okulary.  Wszystko w głębokim poważaniu. On wygląda na typa ze zdjęcia w Instagramie, nie na faceta z 1960.

Co z nim jest nie tak? Jego ubiór wygląda jak surowy dżins, trend który nie stał się modny przed 2000 rokiem. Jego tylna kieszeń wygląda, jakby miał w niej czapkę w stylu beanie. Koszula? Mam dokładnie taką samą. Kwaśny wyraz twarzy? Dojrzewający hipster. Okulary? Nieprawdopodobnie współczesne. Jedyna rzecz, która krzyczy latami 60. to buty. Gdyby nie to, mielibyśmy do czynienia z dowodem na podróże w czasie.

Może facet jest kumplem tego gościa sfotografowanego w 1940. i próbują sobiekażdą epokę.

4f6033c44a527905d01aac0c0a01ae53

Może jest w zmowie z fotografem Billem Eppridgem, który uchwycił moment z 1960., który wygląda jak 2012. Może z innej perspektywy, jego koszula jest ciaśniejsza, bardziej staromodna. Może innego dnia nosił sweterek. Ala na tym zdjęciu? To jest fragment przyszłości z przeszłości, niezależnie od tego, czy ktoś tu podróżował w czasie czy nie.

[Retronaut via Kottke]

podobne treści

 • ksenofanes

  jednemu i drugiemu brakuje tylko białych słuchawek i ipoda :)

 • Hddpawel

  Szajsowowa nie majac nic w sobie ifnormacja   fuj

 • greg

  „Nieprawdopodobnie współczesne. Jedyna rzecz, która krzyczy latami 60. to budy.” z hotdogami chyba ;p

  • bciszewski

   :) najgorszy błąd, bo odporny na spellchecka 

 • Gutomski

  buty wioska

 • Grendelpl

  Męczą mnie już te głupkowate teksty o podróży w czasie w odniesieniu do zdjęć. Litości… To że ktoś ubierał się inaczej niż jego otoczenie w danej chwili, to jest dowód na cokolwiek poza faktem że ktoś chciał wyglądać inaczej niż jego otoczenie LUB nie miał nic innego do ubrania w danej chwili LUB zmusił się do ubrania tego ciucha pod wpływem kogoś (mamusia podarowała, żona itd….) 

 • Rudolf

  a co to jest właściwie nowość? to wszystko już było tylko prowraca w nieco zmienionych konfiguracjach tudzież z inną metką:)