internet

Powiedz szefowi, co naprawdę o nim myślisz, za pomocą tej strony

Amerykanie wynaleźli sposób, jak w bezpieczny sposób przekazać szefowi żale i pretensje. Za pomocą serwisu Tell Your Boss Anything można zwierzchnikowi wygarnąć – przynajmniej teoretycznie anonimowo.

Korzystający z usługi zlecają TYBA przekazanie informacji na adres konkretnej osoby. Jeśli szef zachce odpowiedzieć na uwagi, email powinien dotrzeć do pracownika. Z założenia chodzi o „feedback”, czyli uwagi i komentarze, ale mało prawdopodobne, by większość wiadomości w serwisie zawierała komplementy.

Nie oznacza to, że serwis umożliwia ubliżanie współpracownikom. Algorytm Tell Your Boss Anything wychwytuje zwroty wulgarne i napastliwe. W tym wypadku dostaniemy ostrzeżenie albo nawet prawdziwy mail autora korespondencji zostanie ujawniony adresatowi!

Sprytny manager, nawet jeśli zarządza liczną załogą, może się tż domyśleć, kto postanowił do niego napisać – tego nigdy nie należy wykluczyć. Gdy sytuacja jest ryzykowna, a nie potrafimy swoich zarzutów przedstawić szefowi podczas konfrontacji w normalnej rozmowie, być może najlepiej napisać maila, a potem go nie wysyłać? Kłopotów nie będzie, a nam przynajmniej ulży.

Na razie www.wygarnijszefowi.pl nie istnieje, ciekawe, czy sprawdziłby się w naszych realiach. [Lifehacker, Tell Your Boss Anything]

podobne treści