wynalazki

SEL prezentuje ekran OLED, który można złożyć na trzy części

Współczesne wyświetlacze urządzeń mobilnych praktycznie już w niczym nie przypominają pierwszych ekranów kineskopowych. Jednak do wizji roztaczanych przez autorów science-fiction, w których ekran można złożyć i schować do kieszeni, jeszcze trochę brakuje. Ale coraz mniej – japońska firma Semiconductor Energy Laboratory (SEL) zaprezentowała ekran, który można złożyć na trzy części.

Pierwsza publiczna prezentacja tego wyświetlacza odbyła się w ubiegłym tygodniu na targach Display Innovation 2014, które odbywały się w Jokohamie. Jest to już kolejne podejście Semiconductor Energy Laboratory do tematu zginanych wyświetlaczy. W przeszłości firma prezentowała już ekrany, które składały się w pół oraz na trzy części, jednak, w porównaniu do wcześniejszych konstrukcji, zaprezentowany w ubiegłym tygodniu ekran OLED jest większy (8,7 cala przekątnej), może poszczycić się też wyższą rozdzielczością, która wynosi teraz 1920 na 1080 pikseli. Dodano też obsługę dotyku, dzięki czemu pojawiła się szansa na to, że ekrany tej konstrukcji znajdą zastosowanie w przyszłych urządzeniach mobilnych.

Niestety, na razie nic nie wiadomo na temat tego, czy któryś z producentów wyraził zainteresowanie wykorzystaniem zginanego ekranu Semiconductor Energy Laboratory w swoich konstrukcjach. Ale biorąc pod uwagę fakt, że każdy z nich chce się wyróżnić na tle konkurencji, można spokojnie założyć, że powstanie składanych urządzeń mobilnych jest tylko kwestią czasu.

Zdjęcie: Nikkei

podobne treści