news

Ściągnąłeś już Firefoxa 4 na Androida i Maemo?

Firefox 4 (już bez dodatku RC) dla urządzeń mobilnych został wydany tydzień po jego stacjonarnej wersji i trzeba przyznać, że robi dobre wrażenie. Osoby znudzone przeglądarkami: Opera Mobile i Mini, Sk​yfire, Dolphin HD i pozostałymi występującymi w smartfonach dostały bardzo ciekawą alternatywę.

Nowinki występujące w najnowszej wersji Firefoxa 4 wymieniłem już wcześniej. Warto przypomnieć o funkcji Sync.  To dzięki niej lisia przeglądarka zapewnia bezproblemowy i bezpieczny dostęp do danych osobistych zarówno z komputera, jak i z komórki, włączając w to historię przeglądania, zakładki, otwarte karty, dane formularzy i hasła.

Firefox dla urządzeń przenośnych pozwala użytkownikom korzystać z ulubionych możliwości przeglądarki w każdym miejscu oraz ogranicza konieczność pisania dzięki funkcjom takim jak: przeglądanie w kartach, zakładki, dodatki i synchronizacja. Dzięki nowemu, eleganckiemu wyglądowi, ukrywającemu przyciski przeglądarki (gdy nie są używane) właściciele telefonów mogą skupić się na odwiedzanych stronach.

Producent przeglądarki twierdzi, że Firefox w wersji 4 na smartfony jest aż do trzech razy szybszy od domyślnej przeglądarki w Androidzie. Czy zauważyliście tę różnicę? Jeśli jeszcze nie ściągnęliście mobilnego Firefoxa 4, to zrobicie to za darmo ze sklepu z aplikacjami na Androida. Podzielcie się z nami swoimi wrażeniami. [Android Market]

podobne treści

 • michak80

  czy jest planowana wersja na iOS?

 • no

  Ściągnąłem i skasowałem. Najbardziej zamulona przeglądarka jaką udało mi się testować na Androidzie. Niestety.

 • Dawid

  Nie na wszystkich telefonach z Andkiem działa, na Ace się nie da. Przeglądarka potrzebuje chyba 512 MB RAM… Porażka

 • meeg900

  na N900 daje rade ale jakoś Opera wydaje się ciekawsza..

 • meeg900

  na N900 daje rade ale jakoś Opera wydaje się ciekawsza..