design

Schowki wyskakują spod blatu Secret Desk w razie potrzeby

Polska projektantka Magdalena Tekieli stworzył mebel, który wykorzystuje mechanizm wyglądem przywodzący na myśl akordeon, by schować pod blatem niepotrzebne akurat szufladki i półki.

Wystarczy obrócić pokrętło, by z blatu Secret Desk wyłoniły się przydatne schowki, zaś gdy skończymy pracę, całe wyposażenie chowamy z powrotem pod sekretarzyk w stylu Art Deco. Atrakcyjność rozwiązania polega właśnie na zastosowaniu skórzanego harmonijkowego schowka, który „uwalnia” blat, nie ujmując meblowi elegancji.

Propozycja ucieszyłaby na przykład właścicieli energicznych czworonogów, gdyby nie to, że mebel nie jest (na razie) do kupienia – powstał tylko wzór.

Chociaż – kto wie? Autorka Secret Desk mówi o nim, jakby powstał z myślą o licznych odbiorcach:

Zaprojektowałam oraz wykonałam mebel, który w swej prostocie ma łączyć cechy użyteczności oraz elementy estetyczne, tworząc spójną całość. Sekretarzyk to mebel przeznaczony do przechowywania najpotrzebniejszych rzeczy, które mogą się znaleźć w domowym biurku. Mebel ma służyć do domowej pracy biurowej, w celu wysłania e-maila, przeczytania listu, bądź innych czynności. Masywny, prostokątny dębowy blat biurka pokryty jest czarną, naturalną skórą. Cechuje się ciężkością, co nadaje meblowi uroczysty charakter. Przeciwstawione są mu mosiężne, gładkie i lekkie nóżki wspierające blat, uzupełniające delikatnym złotym blaskiem drewno dębowe. Zakończone są nieco masywniejszą stópką.

Sekretarzyk zachwyca precyzją wykonania i dbałością o detale:

This Lovely Pop-Up Desk Does a Bad Job At Hiding Its Secret

[Magdalena Tekieli, Freshome]

podobne treści