film

Scenariusze do kolejnych Avatarów gotowe w ciągu 6 tygodni

Podczas sobotniej sesji Ask Me Anything na portalu RedditJames Cameron dostarczył parę informacji na temat swojej kury znoszącej złote jajka, czyli kolejnych trzech sequeli Avatara, najbardziej kasowego filmu w historii kina. Najważniejszą z nich jest jednak to, że scenariusze do drugiej, trzeciej i czwartej części będą skończone w ciągu najbliższych sześciu tygodni.

Drugi, trzeci i czwarty film trafią do produkcji jednocześnie. Tak właściwie wszystkie są w okresie przedprodukcyjnym, bo już projektujemy bestie, scenografię i postacie dla całej nowej trylogii. Powinniśmy skończyć scenariusz w ciągu, powiedzmy, sześciu tygodni.

Tym razem James Cameron nie musi jednak pracować samotnie, jak to miało miejsce przy okazji Avatara. Pomagają mu bowiem Rick JaffaAmanda Silver (para, która pracowała wspólnie nad Genezą planety małp), Shane Salerno (Savages), oraz Josh Friedman (Wojna Światów).

Zawsze jest presja, niezależnie od tego, czy jest to nowy film, czy sequel, ale trzeba zadziwić i bawić widownię. Czułem taką presję przez całą swoją karierę, więc nie jest to dla mnie nic nowego. Największą presją, jaką teraz odczuwam jest to, że muszę wyciąć z filmu rzeczy, które uwielbiam, aby produkcja miała odpowiednią długość i było nas po prostu na nią stać. Znalezienie nowych, wspaniałych rzeczy, by umieścić w kolejnych filmach nie było żadnym problemem.

Produkcja Avatara 2 (więc również i kolejnych części) rozpocząć ma się tej jesieni. Na potrzeby nowej trylogii powrócą gwiazdy pierwszej części Sam Worthington, Zoe Saldana oraz Stephen Lang z nadzieją, że sequele okażą się podobnym sukcesem. Wiadomo już, że przynajmniej część będzie osadzona pod powierzchnią wody. Co ciekawe, twórcy, z powodu niemożności symulowania podwodnego doświadczenia aktora, chcą użyć technologii motion capture w zbiorniku wodnym. Pierwsza z kontynuacji pojawi się w kinach w grudniu 2016 roku, a następne mają się pojawić rok po roku.

podobne treści