biznes

Satya Nadella nowym CEO Microsoftu?

Google postanowiło sprzedać Motorolę, tymczasem w Microsofcie nadal trwają poszukiwania nowego CEO. Jak donosi Bloomberg, rada nadzorcza giganta z Redmond, po długich poszukiwaniach, bliska jest znalezienia następcy Steve’a Ballmera.

Według agencji Bloomberg najpoważniejszym kandydatem nie jest jednak typowany przez wiele osób na to stanowisko były szef Nokii Stephen Elop. Powołując się na anonimowe źródła zbliżone do rady nadzorczej Microsoftu, twierdzi ona, że nowym CEO zostanie Satya Nadella, który do tej pory odpowiedzialny był w Redmond za projekty skierowane do przedsiębiorstw oraz za systemy Microsoftu działające w chmurze. Nadella pochodzi z Indii, a z Microsoftem związał się w 1992 roku, kiedy to przeniósł się do Redmond z Sun Microsystems.

Dodatkowo Bloomberg twierdzi, że z kierowania radą nadzorczą może zrezygnować Bill Gates, a jego potencjalnym następcą na tym stanowisku mógłby zostać dotychczasowy członek rady nadzorczej John Thompson.

Oczywiście jak na razie obie informacje są tylko plotkami, ale podobno w przyszłym tygodniu rada nadzorcza Microsoftu ogłosi już oficjalnie nazwisko następcy Ballmera.

Zdjęcie: Flickr/Heisenberg Media

podobne treści