smartfonywtf

Samsunga Galaxy S10 można odblokować zdjęciem twarzy

Samsung Galaxy S10 cieszy się u klientów dużym powodzeniem, ale koreańska firma niebawem będzie musiała wprowadzić do swojego produktu pewne poprawki. Najnowszego flagowca Samsunga można bowiem odblokować za pomocą… Zdjęcia.

Blokada za pomocą rozpoznawania twarzy nie jest niczym nowym. A inżynierowie odpowiedzialni za tą funkcjonalność nie od wczoraj borykają się z problemem rozpoznawania, czy przed kamerą znajduje się prawdziwa twarz, czy tylko wykonane wcześniej zdjęcie twarzy właściciela. Okazuje się jednak, że zespół odpowiedzialny za tą funkcję w Samsungu Galaxy S10 przespał ostatnie kilka lat.

Okazuje się bowiem, że mechanizm ten można obejść zdjęciem lub filmem, na którym znajduje się twarz właściciela telefonu. Na poniższym nagraniu widać, jak blokada Samsunga Galaxy S10 przestaje działać po tym, jak urządzenie zarejestruje na smartphone’ie obok nagranie z twarzą właściciela. Próbę powtórzono kilka razy, efekt był ten sam.

Co prawda podczas konfiguracji mechanizmu do rozpoznawania twarzy Samsung Galaxy S10 ostrzeże, że funkcja ta nie jest najlepszym sposobem na zabezpieczenie urządzenia i zasugeruje inne sposoby zabezpieczenia telefonu przed dostępem osób nieuprawnionych, na przykład za pomocą wbudowanego w ekran czytnika linii papilarnych, ale jeśli można obejść to zabezpieczenie za pomocą zdjęcia, to może nie warto wcale umieszczać tej opcji w urządzeniu. Just saying.

podobne treści