newssmartfony

Samsung zaprezentował smartfon Galaxy Premier

Obyło się bez niespodzianek. Po wielu tygodniach plotek, nieoficjalnych doniesień i medialnych spekulacji – Samsung zaprezentował wreszcie nowy (choć do złudzenia przypominający GS3), 4,65-calowy smartfon Galaxy Premier dedykowany w szczególności konsumentom wschodnioeuropejskim.

Urządzenie, najogólniej mówiąc, raczej nie zachwyca. Jest niezłe – stanowi niejako kompromis pomiędzy typowym high-endem a słuchawką z góra średniej półki. Jego wyposażenie nie jest jednak złe – Galaxy Premier dysponuje 4,65-calowym wyświetlaczem Super AMOLED HD o rozdzielczości 1280×720 pikseli, dwurdzeniowym procesorem TI OMAP 4470 o częstotliwości taktowania 1,5 GHz, 1 GB-em RAM-u, dwoma – 8 i 1,9 MPx – kamerami, 16 GB-ami wbudowanej pamięci wewnętrznej (rozszerzalnej kartą microSD) i 2100 mAh baterią. Nie wiem, jak wam, ale mnie kojarzy się on dość mocno z poprzednią generacją smartfonów Google Nexus (oczywiście za wyjątkiem designu).

OS-em Samsunga Galaxy Premier jest oczywiście Android 4.1.1 Jelly Bean z najnowszą odsłoną autorskiej nakładki koreańskiego giganta – TouchWiz UI.

Cena urządzenia (który ukaże się na rynku w wersjach 3G i LTE) to – przynajmniej na Ukrainie – równowartość około 2150 złotych. Cóż – gdybym planował zakup smartfona z Androidem, chyba zdecydowałbym się jednak na nowego LG Nexusa.

[Android Central]

podobne treści