bizneskrótka piłka

Samsung zapłaci 650 milionów dolarów za korzystanie z patentów Ericssona

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że to już trwającego nieco ponad rok sporu między Ericssonem i Samsungiem. Obydwaj giganci świata technologii podpisali wczoraj porozumienie, w ramach którego koreańska firma wypłaci około 650 milionów dolarów opłaty licencyjnej za korzystanie z zastrzeżonych rozwiązań Szwedów.

Dysponująca ponad 33 tysiącami patentów dotyczących sieci bezprzewodowych i smartfonów, firma pozwała Samsunga za nielegalne wykorzystanie w jego urządzeniach rozwiązań z zakresu łączności komórkowej oraz technologii funkcjonowania wyświetlaczy dotykowych. Po trwających ponad rok negocjacjach, obydwie strony konfliktu podpisały szereg umów obligujących Koreańczyków do uregulowania stosownych opłat za korzystanie z licencjonowanych technik Ericssona.  Szczegóły porozumienia pozostają na razie nieznane, ale spekuluje się, że umowę podpisano na okres od 4 do 7 lat.

Biorąc pod uwagę, iż zaledwie kilka godzin wcześniej przedstawiciele Samsunga parafowali 10-letni układ o wymianie licencji z Google, można chyba powiedzieć, że przynajmniej przez jakiś czas ich jedynym zmartwieniem będzie batalia sądowa z Apple.

Źródło: Android Central

podobne treści