biznesnewsWiadomość główna

Samsung wycofuje się ze sprzedaży laptopów w Europie

Jeżeli planowaliście kupić laptop Samsunga, to musicie się pospieszyć. Wkrótce nie będzie to już możliwe – koreański gigant zamierza wycofać się z europejskiego rynku laptopów.

Wraz ze wzrostem znaczenia smartphone’ów i tabletów, spada znaczenie laptopów i komputerów stacjonarnych. Już w lutym Sony ogłosiło plan sprzedaży działu komputerów, wygląda na to, że Samsung zdecyduje się na podobny krok. Choć na trochę bardziej ograniczoną skalę. Jak donosi serwis Tech Advisor, koreański koncern zamierza zrezygnować ze sprzedaży laptopów i Chromebooków w Europie.

„Szybko dostosowujemy się do potrzeb rynku. Obecnie zamierzamy zaprzestać sprzedaży laptopów, łącznie z linią Chromebooków, w Europie. Decyzja ta wynika ze specyfiki tego rejonu i nie musi odzwierciedlać stanu na innych rynkach,” stwierdził rzecznik prasowy Samsunga.

Przykro to stwierdzić, ale decyzja ta nie jest zaskoczeniem. Samsung już od jakiegoś czasu zmniejszał produkcję swoich komputerów przenośnych, a podczas tegorocznych targów IFA nie pokazał żadnego nowego urządzenia z tego segmentu. Co prawda rzecznik Samsunga, na którego powołuje się Tech Advisor, stwierdził też, że firma będzie „cały czas analizowała potrzeby rynkowe” i „dokonywała korekt w celu zachowania konkurencyjności”, ale można spodziewać się, że nie skończy się to wielkim powrotem komputerów przenośnych. Bardziej prawdopodobne wydaje się jednak, że w przyszłości kolejni producenci pójdą w ślady Koreańczyków. Nie tylko w Europie.

Zdjęcie: Flickr/Stratagame.com

podobne treści