ciekawostkisprzęt

Samsung uzyskał patent na ruchomy ekran smartwatcha


Koreańska firma dawno przestała ograniczać się do starych, sprawdzonych rozwiązań i sama poszukuje innowacji, które utrwalą jej dominującą pozycję na rynku. Przykładem tego rodzaju myślenia był choćby debiut smartfona Samsung Galaxy S6 Edge, a już za jakiś czas może stać się nim kolejna iteracja smartwatcha z flagowej rodziny Gear, która może dysponować ekranem dostosowującym swą pozycję do ruchów głowy użytkownika.

Jak informuje portal Patently Mobile, koreański gigant pozyskał patent na dziwaczny mechanizm automatycznego sterowania tarczą zegarka, służącego do adaptowania jej pozycji do bieżącego umiejscowienia oczu bądź też twarzy użytkownika. Co oczywiste, system ten miałby pozwolić na zminimalizowanie wszelkich niedogodności wynikających z korzystania ze smartwatcha na słońcu czy w innych warunkach utrudniających odczytywanie treści wyświetlanych na ekranie (nie licząc oświetlenia, mogłyby to być na przykład kłopoty wynikające z niemożności poruszania głową czy rękami).

Zgodnie z zamieszczonym opisem, system mógłby działać zarówno w oparciu o automatyzm, jak i komendy głosowe.

Niestety, mimo że patent prezentuje się naprawdę ciekawie, na razie nie powinniśmy spodziewać się, że znajdzie on przełożenie na kolejny zegarek firmy. W obliczu kłopotów z krótkim czasem pracy na baterii, Samsung raczej nie zdecyduje się wprowadzenie dodatku, który spowoduje jego znaczące uszczuplenie. Nie ma co ukrywać, że pomysły tego typu nie zawsze znajdują odzwierciedlenie w praktyce.

Tak czy inaczej – jestem zdania, że to fajny mechanizm ograniczany niedostatkami współczesnych baterii. Zobaczymy, czy Koreańczycy oszaleli na tyle, by umieścić go bezpośrednim następcy obecnego zegarka Gear. I want to believe.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści