krótka piłkanews

Samsung uruchomił sprzedaż gogli Gear VR w USA

No, wreszcie! Koreański gigant rozpoczyna oficjalną dystrybucję swego pierwszego gadżetu „virtual reality”, przygotowanego we współpracy z Oculusem. Tak jak zapowiadano już we wrześniu, gogle Samsung Gear VR zadebiutowały dziś w ofercie amerykańskiego oddziału firmy, który sprzedaje je za równowartość 199 dolarów.

Oczywiście, warto pamiętać, że okulary to nie do końca autonomiczny produkt Samsunga, a akcesorium dedykowane jego flagowemu phabletowi Galaxy Note 4. Oznacza to, że do jego ceny należy też doliczyć koszt nabycia trzonu tego zestawu, działającego jego faktyczny ekran gadżetu. Prawdziwa cena Gear VR wynosi więc nie 200, a około 1000 dolarów, co raczej nie czyni z nich kuszącej propozycji dla posiadaczy innych smartfonów. Mimo, że w przyszłości gogle mogą zostać wyposażone w obsługę innych urządzeń firmy, raczej nie ma co spodziewać się, że dojdzie do tego już w kilku najbliższych miesiącach.

Co więcej, warto zaznaczyć, że obecna wersja gadżetu wciąż nie jest ukończonym produktem koreańsko-amerykańskiego tandemu. Samsung ostrzega wszystkich nabywców, że decydują się na zakup wczesnej wersji gogli dedykowanej „profesjonalnym deweloperom oraz osobom zainteresowanym testowaniem technologii”. Nie oznacza to, że są one sprzętem wadliwym – pierwsi recenzenci ocenili je zgoła pozytywnie, zaświadczając, że rzeczywiście są one jednym z najwspanialszych dodatków dla Note’a 4.

Kiedy gogle w końcu zadebiutują w Europie? Trudno powiedzieć, ale wydaje się, że powinno to nastąpić niedługo po ich dzisiejszej premierze w Stanach. Z wcześniejszych spekulacji wynikało, że zawitają one do nas na początku przyszłego roku, już po tradycyjnej zawierusze związanej z szałem zakupowym w okolicach świąt. Niemniej, nic nie jest do końca pewne, więc możemy jedynie poczekać na oficjalną zapowiedź Samsunga.

Są na sali jacyś właściciele nowego Note’a? Jesteście zainteresowani kupnem gogli w takiej cenie, czy uważacie je za zbyt drogą, niepotrzebną zabawkę?

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści