gadżetywynalazki

Samsung też chce mieć swoje okulary augmented reality

Jak wszyscy, to wszyscy, Samsung nie może być gorszy. Dlatego on też zaczął prace nad własnymi okularami augmented reality. A przynajmniej wystarał się o patent na takie urządzenie.

O patencie, który Samsung złożył w koreańskim urzędzie patentowym na początku tego roku, donosi The Wall Street Journal. Jak można się tego było spodziewać, patent opisuje okulary z wyświetlaczem znajdującym się w polu widzenia użytkownika i wbudowanymi słuchawkami. Na przednim panelu widać także miejsce na kamerę. W odróżnieniu od Google, które łączy Google Glass z urządzeniem mobilnym bezprzewodowo, na patencie uzyskanym ostatecznie przez Samsunga w tym miesiącu, widać, że koreański czebol zamierza łączyć swoje okulary ze smartphone’ami za pomocą kabla USB.

Wbrew pozorom nie jest to regres. Ok, jest to pewien regres, ale zamierzony. Tak jak okulary, na którymi pracuje obecnie Microsoft, przeznaczone mają być przede wszystkim dla graczy, tak okulary Samsunga powstają z myślą o osobach uprawiających sport. Kabel USB, który widać na rysunkach poglądowych, ma zapewne pomagać w tym, by okulary nie spadły podczas biegania. I być przy okazji koronnym dowodem na to, że Samsung wcale nie inspirował się konstrukcjami konkurencji.

Według opisu zawartego w patencie, urządzenie ma „pozwalać użytkownikom na odbieranie telefonów i słuchanie muzyki podczas ćwiczeń”. Ma ono dodatkowo pozwalać na wygodne kontrolowanie urządzenia bez pomocy rąk.

podobne treści