news

Samsung pokaże w tym roku składanego smartphone’a?

Wygląda na to, że jeszcze w tym roku możemy zobaczyć coś, co jeszcze nie tak dawno temu mogło zaistnieć jedynie w koncepcyjnych renderach. Według doniesień z Korei Południowej, Samsung zamierza w tym roku zaprezentować smartphone z rozkładanym ekranem.

Jeśli wierzyć doniesieniom południowokoreańskich mediów, po wielu latach ciężkiej pracy nad technologią elastycznych wyświetlaczy, Samsung przygotowuje się do pokazania światu smartphone’a, który po rozłożeniu zmieniałby się w tablet z ekranem o przekątnej 7 cali. Według plotek, premiera urządzenia planowana jest na trzeci kwartał tego roku. Samsung miał zastanawiać się już od jakiegoś czasu nad budową takiego smartphone’a, ale plany te miały być wstrzymywane w obawie, że użytkownicy uznają takie rozwiązanie za niewygodne. Wygląda jednak na to, że zwolennikom budowy zginanego urządzenia udało się rozwiać te obawy.

Niestety wiadomości na temat urządzenia, jakie udało się uzyskać Korea Herald, są na tym etapie raczej mgliste. Poza orientacyjną datą premiery oraz informacją o tym, że Samsung zamierza podobno początkowo wyprodukować 100 tysięcy tego rodzaju urządzeń, nie możemy liczyć na nic więcej.

Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję, że w nadchodzących miesiącach pojawi się więcej informacji na ten temat.

Zdjęcie: Flickr/krrisd

podobne treści