ciekawostkinews

Samsung pokazał aparat Galaxy Camera 2

Samsung nie zwalnia tempa. Koreańska firma postanowiła nie czekać do oficjalnego rozpoczęcia tegorocznych targów CES i zaprezentowała światu drugą odsłonę swego androidowego aparatu – Galaxy Camera.

Wbrew oczekiwaniom części ewentualnych nabywców urządzenie zostało wyposażone w tę samą, 16-megapikselową matrycę BSI CMOS (1/2,3-cala), która znajduje się w specyfikacji oryginalnej kamery. Nie zmienił się też ogólny kształt aparatu, który w gruncie rzeczy można opisać jako nieznacznie ulepszony, nieznacznie lżejszy (283 vs 300 gramów) wariant pierwotnej wersji Galaxy Camera.

Podobnie jak oryginał, Samsung Galaxy Camera 2 umożliwia nagrywanie wideo 1080p z szybkością do nawet 30 klatek na sekundę. Pewną nowość stanowi obecność nieznanego dotąd trybu „multi-motion”, dzięki któremu użytkownicy urządzenia będą mogli łatwo modyfikować częstotliwość rejestrowania klatek, co ma pozwolić na uzyskanie mniej lub bardziej pożądanych efektów wizualnych.

Aparat został wyposażony w czterordzeniowy procesor niewiadomej marki o częstotliwości taktowania 1,6 GHz, 4,8-calowy ekran „HD” Super Clear LCD 2 GB RAM-u, sporą, 2000 mAh baterię, łączność WiFi oraz 8 gigabajtów standardowej pamięci wewnętrznej (rozszerzalnej do 64 GB dzięki obecności slotu na karty microSD). Całość pracuje zaś pod kontrolą świeżutkiego Androida 4.3 Jelly Bean z najnowszą wersją autorskiej nakładki Samsunga – TouchWiz.

Czekamy na pierwsze recenzje kamery, które powinny pojawić się już w trakcie nadchodzącego Consumer Electronics Show w Las Vegas.

Źródło: Android Central

podobne treści