newssmartfony

Samsung oferuje użytkownikom iPhone’ów miesiąc testów nowych modeli Galaxy

Konkurencja na rynku elektroniki użytkowej od dawna jest duża. Czasem przyjmuje ona formę reklam, które uderzają w produkty przeciwnika, czasami jednak skutkuje ona bardziej niekonwencjonalnymi rozwiązaniami. Tak jak w przypadku Samsunga, który zamierza przekonywać do siebie właścicieli iPhone’ów dostarczając im urządzenia z serii Galaxy do testów.

Nietypowa akcja nazwana została przez Koreańczyków „Samsung Ultimate Test Drive”. Skierowana jest do właścicieli iPhone’ów, którzy mogą zgłosić chęć udziału w niej wchodząc ze swojego urządzenia na specjalną stronę internetową. Dzięki temu otrzymają możliwość przetestowania przez 30 dni urządzeń Samsung Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge+ lub Galaxy Note 5. Samsung pobiera jedynie kaucję, która obciąża kartę kredytową użytkownika, a która ma zapewnić, że w razie kradzieży, uszkodzenia lub zagubienia testowanego urządzenia firma nie będzie stratna. Użytkownik nie musi kupować urządzenia, musi za to wypełnić dwie ankiety – jedną przed testem, drugą po nim.

Czy taka akcja przekona użytkowników iPhone’ów do sprzęty Samsunga? Możliwe, choć niestety na razie tego nie sprawdzimy. Obecnie „Samsung Ultimate Test Drive” skierowane jest jedynie do obywateli USA i brak informacji o jej ewentualnym rozszerzeniu na inne kraje. Pozostaje jednak mieć nadzieję, że okresy testowe pojawią się wkrótce także i u nas.

podobne treści