newssmartfonysprzęt

Samsung inwestuje w Sharp

Potwierdziły się spekulacje zagranicznych mediów, które informowały, że Samsung będzie próbował zabezpieczyć realizację dostaw ekranów LCD od Sharpa. Japońska firma potwierdziła właśnie, iż koreański gigant wykupił część jej akcji za kwotę oscylującą w granicy 111 milionów dolarów.

Jakby nie patrzeć, inwestycja ta zapewniła Samsungowi przejęcie trzech procent udziałów w firmie będącej od dawna jednym z jego głównych rywali na rynku szeroko pojętej elektroniki. Chociaż 3% pozornie nie wydaje się przesadnie imponującą częścią tortu, właśnie taka część udziałów uczyniła Samsunga największym zagranicznym udziałowcem firmy po amerykańskim Qualcommie (a piątym co do wielkości w ogóle).

Cóż, najogólniej rzecz ujmując – 111,6 miliona dolarów zapewniło Samsungowi realny wpływ na poczynania jednego z największych producentów ekranów LCD na świecie i, co być może najważniejsze w tej sprawie, wykupiło mu swego rodzaju kupon rabatowy na wszystkie produkty Sharpa. Inwestycja ta ma ponoć pomóc Koreańczykom w zabezpieczeniu realizacji dostaw wyświetlaczy dla urządzeń mobilnych oraz wpłynąć na poprawę współpracy między obydwiema firmami na rynku telewizorów i monitorów LCD.

Sharp próbował już niegdyś doprowadzić do podobnego układu z tajwańską Hon Hai Precision, która jednak zrezygnowała z oferty na skutek  wahań cen akcji giełdowych japońskiej firmy. Samsung, w obliczu krwawej rywalizacji z Apple, najwyraźniej nie ma z tym najmniejszego problemu.

Źródło: Gizmodo.com/źródło zdjęcia: Deutsche Welle.

podobne treści