krótka piłkanews

Samsung Galaxy S5 Plus debiutuje w Europie

Na kilka miesięcy przed spodziewaną premierą nowego flagowca Koreańczyków, ci postanowili uraczyć nas odnowioną wersją topowego smartfona z ich stajni. Samsung Galaxy S5 Plus, bo tak nazywa się to urządzenia, od dziś jest już dostępne do nabycia na terytorium Europy.

Gwoli przypomnienia, spekulacje na temat możliwej europejskiej premiery gadżetu trwały w zasadzie już od lipca tego roku, kiedy to na koreańskim rynku oficjalnie zadebiutował odświeżony model Galaxy S5 LTE-A. Jak przystało na udoskonalony wariant smartfona, urządzenie zostało wyposażone w nowy, lepszy ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli (QHD), mocniejszy, czterordzeniowy procesor Qualcommu: Snapdragon 805 o częstotliwości taktowania 2,5 GHz oraz modem LTE Advanced. Po hucznym debiucie w swej ojczyźnie, trafił on do sklepów na terytorium Singapuru, skąd – w nieznacznie zmienionej formie – dziś zawitał także do Europy.

Niestety, jak to się czasem zdarza, po drodze nie obyło się bez zmian w zakresie jego parametrów. Urządzenie, funkcjonujące na naszym kontynencie pod nazwą Samsung Galaxy S5 Plus, nie będzie dysponować ekranem QHD, który zastąpi znany z normalnej wersji słuchawki, 5,1-calowy panel SUPER AMOLED. Poza tym, pod maską smartfona znajdziemy też 2 gigabajty RAM-u, procesor Snapdragon 805, 16 GB wbudowanej pamięci, slot na karty micro SD, modem LTE-A oraz duet kamer 16 i 12 MPx. Zmianom nie uległy także design oraz barwy smartfona, który ma być dostępny do nabycia w czterech wariantach koloru obudowy (niebieskim, białym, srebrnym i czarnym).

Samsung Galaxy S5 Plus został już oficjalnie wprowadzony do sprzedaży na terytorium Holandii i wydaje się, że niedługo zawita też do pozostałych krajów posiadających sieci obsługujące technologię LTE Advanced. Na razie nie wiemy kiedy (i czy w ogóle) smartfon trafi także do Polski. Póki co wydaje się to mocno wątpliwe.

Źródło: Android Central

podobne treści