smartfonyWiadomość główna

Samsung Galaxy S IV już na początku przyszłego roku? [Update]

Do tej pory tylko Apple było przewidywalne aż do bólu pokazując światu co rok nową odsłonę swojego flagowego smartphone’a. Ale czasy się zmieniają, Samsung zamierza pójść w ich ślady

„Samsung chciałby wejść w tryb pokazywania flagowego urządzenia co rok, a Galaxy S IV będzie pierwszym smartphonem, który wpasuje się w tą strategię. S IV będzie się trochę różnił zewnętrznie od poprzedniego modelu, ale zachowa swój popularny, prostokątny kształt z zaokrąglonymi rogami.” powiedział Korea Times anonimowy przedstawiciel jednego z dostawców Samsunga.

Anonimowe źródła w Samsungu mówią także o tym, że, pomimo tego, iż Galaxy S III miał swoją premierę w maju, Samsung Galaxy S IV ma zostać zaprezentowany już w lutym przyszłego roku, na targach Mobile World Congress w Barcelonie. Urządzenie miałoby trafić do sprzedaży na całym świecie miesiąc po swojej premierze. Taki terminarz kierownictwo Samsunga ustaliło podobno już trzy dni po premierze iPhone’a 5.

Nowy Galaxy S ma być oczywiście najpotężniejszym smartphonem jaki kiedykolwiek powstał na koreańskich deskach kreślarskich. Ma mieć jeszcze większy, pięciocalowy ekran OLED, wykorzystywać czterordzeniowe chipy Exynos i „na pewno” obsługiwać standard LTE.

Samsung oczywiście nie komentuje plotek i spekulacji. Może i dobrze – do lutego pozostało wszak jeszcze sporo czasu na kontrolowane wycieki.

Jeśli te informacje się potwierdzą, Samsung ustanowi chyba nowy rekord (nie)żywotności top-tierowych smartphone’ów.

[UPDATE]

Dzień po tym, jak w koreańskiej prasie pojawiły się informacje o planowanej na początek przyszłego roku premierze Galaxy S IV, Samsung oficjalnie je zdementował.

[ZDNet]

podobne treści