newssmartfony

Samsung Galaxy S II Plus wkrótce na rynku?

Wszystko wskazuje na to, że rozdęta do granic możliwości rodzina smartfonów Galaxy rozszerzy się niebawem o kolejnego przedstawiciela. Choć już od jakiegoś czasu w mediach krąży informacja, że Samsung zamierza wprowadzić na rynek odświeżoną wersję smartfona Galaxy S II (tak jak uczynił to w wypadku Galaxy S), dotychczas nie uzyskaliśmy żadnego w pełni wiarygodnego potwierdzenia tych doniesień. Aż do teraz – w sieci, na oficjalnej stronie chilijskiego operatora VTR pojawiła się właśnie specyfikacja rzekomego Samsunga Galaxy S II Plus.

Szczerze powiedziawszy – wyposażenie słuchawki niespecjalnie odbiega od wnętrza jej chwalebnego pierwowzoru. Urządzenie dysponuje (rzekomo) odrobinę większym, 4,5-calowym ekranem Super AMOLED o nieco rozczarowującej rozdzielczości 480×800 pikseli, 1GB-em RAM-u, 16GB-ami wbudowanej pamięci wewnętrznej (rozszerzalnej, a jakże, kartą microSD), 8-megapikselowym aparatem oraz mocnym, taktowanym zegarem 1,5GHz, dwurdzeniowym procesorem Exynos. Galaxy S II Plus będzie też od początku pracować pod kontrolą prawie najnowszego Androida 4.0 Ice Cream Sandwich (wcześniej mówiło się nawet o Gingerbread, więc to całkiem dobra wiadomość. O Jelly Bean na razie ani słowa). Tyle wiemy. Jego premiera – choć można poddać w wątpliwość jej zasadność – wydaje się być już przesądzona.

Według wstępnych informacji odświeżona wersja GS2 będzie kosztować około 400 euro (niewykluczone, że nawet trochę więcej). Jak tylko dowiemy się czegoś więcej w jego sprawie – damy wam znać.

[via slashgear]

podobne treści