newssmartfony

Samsung Galaxy Note 5 bez czytnika kart microSD i wymiennej baterii

Nowe urządzenie z serii Galaxy Note ma zostać oficjalnie zaprezentowane przez Samsunga 13 sierpnia, ale już teraz jego zdjęcia wyciekły do Sieci. Dzięki temu wiemy, że nowe urządzenie koreańskiego producenta zostanie wykonane z lepszych materiałów niż swój poprzednik, ale niestety nie zabrakło też gorszych informacji.

Samsung planował zaprezentować Galaxy Note 5 podczas nowojorskiej konferencji, którą zwołano na przyszły tydzień. Według założeń koreańskiej firmy urządzenia z tej serii przeznaczone są przede wszystkim dla profesjonalistów i rynku biznesowego. I choć to właśnie z myślą o tej grupie klientów smarphone’y n Note wyposażone zostały w duże ekrany, a przede wszystkim rysik, urządzenia cieszą się sporym zainteresowaniem również zwykłych klientów. Do tego stopnia, że, obok modeli Galaxy S, są chyba najbardziej rozpoznawalnymi urządzeniami Samsunga.

Zdjęcia najnowszej odsłony tej serii, Samsunga Galaxy Note 5, wyciekły niedawno do Sieci, więc już teraz wiadomo jak wyglądać będzie urządzenie, a przede wszystkim, co mieścić się będzie w jego obudowie.

Jedną z pierwszych cech, jakie rzucają się w oczy w przypadku urządzeń z serii Note jest niewątpliwie ekran. Tym razem będzie to 5,66-calowy wyświetlacz Super AMOLED wyświetlający obraz z rozdzielczością Quad HD. Sercem Samsunga Galaxy Note 5 będzie ośmiordzeniowy, 64-bitowy procesor Exynos 7420 wspierany przez 4 GB pamięci RAM. Oprócz tego urządzeni będzie posiadało aparaty 16 i 5 megapikseli oraz 32, 64 lub 128 GB wbudowanej pamięci. Niestety zabrakło miejsca na slot kart microSD, nie będzie możliwości jej rozbudowania. Jeśli chodzi o akumulator, to pojawiają się informacje o tym, że ma on mieć pojemność 3000 mAh lub 4100 mAh. Ta druga opcja, zwłaszcza w kontekście ogromnego ekranu, byłaby oczywiście dużo lepsza. Niestety wiadomo też, że, niezależnie od pojemności, akumulatora nie będzie można wymienić samemu.

Cena urządzenia jest nadal tajemnicą. Najprawdopodobniej jednak tą informację poznamy podczas oficjalnej premiery Galaxy Note 5. Wraz z tym urządzeniem ma zadebiutować też Galaxy S6 Edge, któremu zostanie najprawdopodobniej poświęcone najwięcej uwagi.

Zdjęcie: Droid-Life

podobne treści