newssprzęt

SamMobile: tak będą wyglądać pierwsze gogle Virtual Reality Samsunga – Gear VR

No to wiemy już chyba wszystko. Popularny portal SamMobile opublikował na swoich łamach grafikę ujawniającą rzekomy wygląd pierwszych gogli Virtual Reality dedykowanych urządzeniom mobilnym Samsunga.

Zgodnie z informacjami serwisu, nowe gogle Koreańczyków rzeczywiście będą działać w ścisłej współpracy z innymi urządzeniami mobilnymi firmy, stanowiąc niejako ich drugi, dodatkowy ekran typu Virtual Reality. Co dość interesujące, przy okazji prezentacji renderu prototypu Gear, redaktorzy portalu nie omieszkali także podzielić się garścią wieści na temat jego możliwego jego oprogramowania. Według ich wiedzy, potwierdzają się nieoficjalne doniesienia, że będzie ono dostarczane przez ekipę Oculus VR.

W przeciwieństwie do konceptu kartonowych gogli Google, „okulary” Samsunga zostały ponoć wykonane z plastiku i będą utrzymywać się na głowach widocznego na zdjęciu pasa wykonanego z na razie niewiadomego materiału. Jak łatwo można wywnioskować z grafiki powyżej, nowe cacko Koreanczyków zostanie też wyposażone w przycisk aktywujący tylną kamerę smartfona, której zadaniem ma być dostarczanie migawek z realnego otoczenia dla pochłoniętego zabawą użytkownika gadżetu. Według doniesień SamMobile, jednym z ciekawszych, nieznanych dotąd elementów specyfikacji gogli, okazuje się również umieszczony gdzieś po ich prawej stronie, zwyczajny touchpad mający zapobiegać klasycznemu mazaniu paluchami po ekranie w trakcie korzystania z urządzenia.

Zostanie pokazane już na początku września w trakcie nadchodzących IFA. Co ciekawe, tuż po oficjalnej prezentacji urządzenia udostępniony zostanie ponoć także zestaw niezbędnych narzędzi deweloperskich umożliwiających tworzenie oprogramowania dedykowanego goglom. Niewykluczone, że pojawią się one także – czy to fizycznie, czy słownie – na rozpoczynającej się niedługo potem, pierwszej edycji konferencji VR – Oculus Connect. I choć wciąż poruszamy się na grząskim gruncie spekulacji, coraz więcej wskazuje na to, że niebawem znajdą one odzwierciedlenie w rzeczywistości. Pozostało nam poczekać mniej więcej do końca wakacji.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści