internet

Ruszyły wypłaty za zgłoszenie błędów w Mega

Jak zapowiedział tak zrobił – ruszyły pierwsze zapowiedziane przez Dotcoma wypłaty za odkrycie luk w zabezpieczeniach Mega.

Jak na razie nagrody trafiły do trzech odbiorców, ale w ciągu pierwszego tygodnia istnienia programu, Mega otrzymało i naprawiło już co najmniej siedem błędów.

Dotcom oczywiście nie chwali się tym ile Mega otrzymało wszystkich zgłoszeń o błędach, w takiej sytuacji lepiej chwalić się tym, co już udało się osiągnąć w tej materii. I potwierdzić oficjalnie, że program wynagradzania hackerów i specjalistów od bezpieczeństwa w Internecie za wykrywanie luk w zabezpieczeniach okazał się być sukcesem i będzie kontynuowany.

Co nie oznacza, że każdy z odkrywców otrzyma nagrodę w wysokości zapowiadanej wcześniej przez Dotcoma. Początkowo informacje o lukach w zabezpieczeniach miały być nagradzane 10 tysiącami Euro nagrody, ale od tego czasu program lekko wyewoluował a Mega wydzieliło sześć kategorii według których klasyfikowane jest potencjalne zagrożenie. Do tej pory nie zgłoszono jeszcze żadnego błędu, który klasyfikowałby się jako najpoważniejszy a Mega nie spowiada się ze szczegółami z tego ile pieniędzy wypłaciło, za co konkretnie i komu. Trudno więc stwierdzić ile Dotcom płaci za konkretną kategorię.

Ale najważniejsze, że te nakłady mają szanse poprawić bezpieczeństwo danych użytkowników.

podobne treści