news

Rozebranie iPhona 4S na części pierwsze potwierdza nasze wcześniejsze podejrzenia

Wielce uzdolnieni majsterkowicze z iFixit spędzili cały dzień na rozkładaniu najnowszego cacka firmy Apple na części pierwsze. Skład bebechów iPhona 4S jest dokładnie taki, jak przewidywaliśmy.

Co możemy znaleźć we wnętrzu iPhona 4S? Głównie iPhona 4. Największa różnica między tymi dwoma modelami telefonów polega na zastosowaniu nowego, dwurdzeniowego procesora A5 taktowanego częstotliwością jednego gigaherca, wydajniejszego akumulatora (tradycyjnie zamontowanego na stałe) oraz 8MPx matrycy, której możliwości mogliśmy poznać kilka dni temu.

O ile ciężko mówić o zaskoczeniu w przypadku procesora, o tyle ilość pamięci RAM nas może nie zdziwił, lecz zawiódł. W czasach, w których większość nowych smartfonów (a już na pewno tych z górnej półki) ma 1GB pamięci RAM, umieszczanie 512 megabajtów w iPhonie 4S wydaje się być nietypowe: Serwis Anandtech musiał chwilę poszperać tu i ówdzie by dowiedzieć się, że numer umieszczony na widocznej na zdjęciu kości odwołuje się do wyprodukowanej przez Samsunga półgigabajtowej pamięci.

Więcej ciekawostek oraz zdjęć nagiego iPhona 4S znajdziecie na stronie internetowej majsterkowiczów z iFixit. [iFixit, Anandtech]

podobne treści

 • chriskrk

  O ile mi wiadomo iPhone 4s posiada procesor o taktowaniu 800 MHz a nie jednego gigaherca

 • Michał Szabłowski

  @chriskrk: iFixit ma błędne informacje?

 • dawid.dubanosow

  i 512 mb to nie jest mał, to nie android zb musial miec wiele wiele pamieci, bo android bedzie zadowolony dopiero przy 4 gb pamieci ram :P Mój swift ma 128 ramu i żyję, a swift w końcu chodzi na androidzie, i u mnie w dodatku na 2.3.7 :) wiec bez przesady ze ip4s musi miec od razu „naj” :P

 • plutabartek

  @chriskrk: to była niepewna informacja, bo A4 w iPhone 4 miało 800 MHz, a w iPadzie 1GHz, więc jeżeli w iPadzie 2 była dwu rdzeniowa A5 1GHz to myśleli, że iPhone 4S będzie miał mniej MHz tak jak iPhone 4

 • tomek

  procesor jest 1Ghz (tak jak w iPadzie2) ale jest skrecony do 800Mhz ze wzgledu na oszczednosc baterii.

 • Dean

  Myślę, że nie ma sensu marudzić na 512Mb RAMu. Zgadzam się z kolegą niżej, to nie jest Android, który ma masę programów działających w tle. iPhone nie ma także widgetów na pulpicie. iOS jest zupełnie innym system, który jak żaden inny znakomicie zarządza pamięcią. Komputery od Apple też nie są najmocniejsze, ale i tak działają o niebo lepiej niż wypaśny PC z Windowsem.
  Cała zasługa w systemie!

 • ozgrozo

  W przypadku Apple nie mówimy że jakieś rozwiąznaie jest nietypowe tylko: brilliant!, amazing!, magical !, gorgeous! :)

 • lestek

  „android bedzie zadowolony dopiero przy 4 gb pamieci ram”

  O RLY? Typowa odpowiedź fanboja. Jakoś mieszczę się w 512 MB na Nexusie S. Typowe gadanie fanboja, nie ma pojęcia, a pisze.

 • public

  Procesor jest 1GHz – tylko kręcony na 800MHz :)

 • rrirtyiturt

  ostatnio producenci gier mowili jasno o tym, ze chca duuuuzo ramu,