news

Rozczarowanie: iChat tylko przez Wi-Fi

Cieszyliśmy się już na wideorozmowy w iPhone OS 4. Niestety, rzeczywistość okazuje się okrutna: ograniczenia przepustowości sieci komórkowych nie pozwalają na wykorzystanie ich w tym celu, więc pozostaje tylko iChat przez Wi-Fi.

Przekonują nas o tym elementy kodu źródłowego z iPhone OS 4 Beta 2 SDK:

IMAVCHAT_COULD_NOT_CONNECT_NO_REMOTE_WIFI = „Wideopołączenie nie mogło zostać nawiązane, ponieważ brak połączenia z siecią Wi-Fi”
IMAVCHAT_DISCONNECTED_NO_LOCAL_WIFI = „Wideopołączenie zostało rozłączone, ponieważ utracono połączenie z lokalną siecią Wi-Fi.”

Super, wideochat na iPhone to prawda. Dowiadujemy się jednak także, że będzie możliwy tylko za pośrednictwem łączności Wi-Fi, przynajmniej na początku. Nic dziwnego, amerykańskie sieci komórkowe, np. AT&T, alarmowały już, że przepustowość sieci komórkowych jest ograniczona, tymczasem zapotrzebowanie rośnie w zastraszającym tempie.

Są także dobre wiadomości. Będzie można powiedzieć komuś w twarz, co myślimy o ich stylu grania dzięki integracji wideorozmowy z GameCenter, co daje niebezpieczne połączenie ChatRoulette i Xbox Live:

IMAVCHAT_ERROR_NO_SUCH_PLAYER_ID = „No Such Player ID”;
IMAVCHAT_ERROR_NO_SUCH_ACHIEVEMENT = „No Such Achievement”;
IMAVCHAT_ERROR_UNRECOGNIZED_GAME_DESCRIPTION_HEADERS = „Unrecognised Game Descriptor Headers”;
IMAVCHAT_ERROR_NO_SUCH_GAME = „No Such Game”;

Przerażające. [Matt Buchanan/giz, MacRumors]

podobne treści