wtf

Rower treningowy w wannie wywoła szaleństwo w siłowniach


Jak wynika z powyższego filmiku promocyjnego, twórcy urządzenia Fit-Wet uważają, że zrewolucjonizuje on sposób, w jaki pracujemy nad silną i zgrabną sylwetką. Pewnie, pomysł, by rower treningowy zanurzyć w wodzie, wydaje się genialny! Dlaczego nikt dotychczas na niego nie wpadł?

Mechanizm roweru Fit-Wet opiera się na przekonaniu, że ćwiczenia w wodzie, w której napotykamy większy opór, przyniosą większe korzyści dla zdrowia. Ponadto w wannie/baseniku znajdują się bicze wodne, które będą masowały nasze ciało podczas ćwiczeń.

Urządzenie zdaje się jednak ignorować fakt, że większość z nas woli ćwiczenia nieskomplikowane i niewymagające złożonej maszynerii i wyposażenia. Mało prawdopodobne, że setki osób uprawiających ćwiczenia z chęcią będą przebierać się w stroje kąpielowe, by pojeździć na rowerze. Tym bardziej, że podczas zwykłej przejażdżki rowerowej mamy ciekawsze widoki i przy okazji możemy gdzieś dojechać. A jeśli czasem zmoczy nas deszcz, też będziemy mieć „Fit-Wet„.

Cena Fit-Wet wynosi około 18 tysięcy dolarów, a jego posiadanie wymaga wolnego pomieszczenia w domu. Nie brzmi to przystępnie ani rewolucyjnie. Rowerowi wróżymy ograniczone powodzenie najwyżej w niektórych  siłowniach. [Fit-Wet, Gear Junkie]

podobne treści