film

Rola Riddlera obsadzona. Serial Gotham nabiera rozpędu

Po zeszłomiesięcznych informacjach ze strony Fox i Warner Bros. Television na temat tego, kto wcieli się w role głównych antybohaterów i protagonistów w serialowej opowieści DC Comics teraz studia poinformowały o kolejnym castingu do serialu Gotham. Chodzi o rolę Edwarda Nigmy, którego bardziej znamy pod pseudonimem Człowiek-zagadka, a jego odtwórcą będzie Cory Michael Smith.

Aktor najbardziej znany jest z tegorocznej produkcji Camp X-Ray, w której zagrał obok Kristen Stewart i Julii Duffy. Jeśli serial będzie celował w bardziej kinowe niż telewizyjne widowisko, Smith będzie miał ciężkie zadanie do wykonania. Podobnie jak w przypadku roli Jokera, którego fenomenalnie zagrał Jack Nicholson i wielu podejrzewało (głośno wyrażając swoje poglądy), że nikt nie będzie w stanie stworzyć lepszej kreacji tej postaci. Jak czas pokazał, kilkanaście lat później Heath Ledger obalił tą teorię i pokazał, że nie musi być lepiej, tylko inaczej. W 1995 roku Człowieka-zagadkę w słabym filmie Batman Forever zagrał nie kto inny jak rozśmieszający publiczność na całym świecie Jim Carrey, który już wtedy pokazał, że do stworzenia innowacyjnej i zapadającej w pamięć postaci można podejść na kilka sposobów. Niestety, jego kreacja była jednym z niewielu aspektów filmu, które można było uznać za pozytyw. Nie ma się w zasadzie czemu jednak dziwić, skoro inspiracją dla Carrey’a była nominowana do nagrody Emmy rola Franka Gorshina w serialu Batman z lat sześćdziesiątych.

Czy studio i sam aktor postanowią, żeby podążyć śladami Jima Carrey’a i czeprać inspirację z roli Franka Gorshina? Powinniśmy dowiedzieć się niedługo. Kim tak właściwie jest sam „Riddler„? Mającym bzika na punkcie zagadek i gier słownych Edwardem Nigmą, który w serialu Gotham prawdopodobnie będzie przechodził metamorfozę z młodego chłopaka, który po nieuczciwym zwycięstwie w konkursie na najszybsze ułożenie puzzli wygrywa i otrzymuje w nagrodę książkę o łamigłówkach. Edward, który bardzo ucieszył się ze zwycięstwa i wynagrodzenia za oszustwo opanował do perfekcji wszelakie zagadki logiczne, po czym podjął pracę w cyrku, gdzie zarabiał kantując klientów swoimi wyzwaniami. Po jakimś czasie odkrywa, że pragnie czegoś więcej, trudniejszych zadań i większych nagród i przywdziewa strój Riddlera by mierzyć się z Batmanem, którego uważa za godnego przeciwnika.

W serialu Gotham grają Ben McKenzie (Życie na faliGliniarze z Southland), Donald Logue (Synowie Anarchii,Wikingowie), Jada Pinkett Smith (seria filmów MatrixZakładnik), Zabryna Guevara (Tożsamość szpiega1300 gramów), Sean Pertwee (Ukryty wymiarEquilibrium), David Mazouz (serial TouchDom obłąkanych dusz), Robin L. Taylor (Druga ZiemiaThe Walking Dead) oraz Cory Michael Smith (Camp X-Ray, The Broadway.Com Show).

Jest to pierwszy od dłuższego czasu serial powstający na podstawie postaci ze świata zamaskowanego mściciela. Całością serii będzie opiekował się Bruno Heller, scenarzysta i producent Mentalisty. Obok Gotham, na przyszły sezon zaplanowana jest również premiera Flash, którą tworzyć będą dla CW Greg Berlanti i Andrew Kreisberg, odpowiedzialni za Arrow.

podobne treści