biznessmartfonyWiadomość główna

Rok Samsunga

Połowa roku to zwykle okres na składanie sprawozdań finansowych i chwalenie się wynikami za ostatni kwartał. Już teraz można stwierdzić z całą pewnością, że rok 2012 upływa pod znakiem Samsunga.

Nawet kolejne pozwy ze strony Apple nie zmienią smutnej dla Cupertino prawdy – Samsung Electronics może pochwalić się rekordowym zyskiem z drugiego kwartału 2012 wynoszącym 5,9 miliarda dolarów. Niemały w tym udział miały smartphone’y, których południowokoreański koncern sprzedał w tym czasie dwa razy więcej (50,5 miliona sztuk) niż Apple (26 milionów sztuk) . Po tym jak trzy miesiące temu Samsung po 14 latach oficjalnie zdetronizował Nokię na pozycji największego producenta telefonów na świecie, nic nie wskazuje na to, by cokolwiek miało go zatrzymać – aktualnie Samsung dzierży 34.6 procent globalnego rynku smartphone’ów, podczas gdy udział Apple wynosi „tylko” 17.8 procent.

Pasmo sukcesów koreańskiej firmy nie byłoby pełne gdyby nie łyżka dziegciu w postaci spadku przychodów z oddziału Samsunga zajmującego się produkcją półprzewodników. O 6%… Wygląda jednak na to, że Koreańczycy nie będą się tym zanadto przejmować – w końcu Samsung to aktualnie największa pod względem przychodów firma technologiczna świata.

[Reuters, Samsung]

podobne treści