internet

Rok 2017 w wyszukiwarce Google

Koniec roku to czas podsumowań, nie inaczej jest w przypadku najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie. Google przygotowało zestawienie spraw, których najczęściej szukaliśmy w mijającym roku.

Nie będzie raczej dużym zaskoczeniem fakt, że w globalnej pierwszej piątce znalazły się zarówno iPhone 8, jak i iPhone X. Ale nie były one na pierwszym miejscu. To zajęte zostało przez huragan Irma. Na miejscu czwartym i piątym znaleźli się natomiast Matt Lauer i Meghan Markle. Jeśli chodzi o technologie, najczęściej wyszukiwanymi urządzeniami były w kolejności iPhone 8, iPhone X, Nintendo Switch, Samsung Galaxy S8 oraz Xbox One X.

Na naszym polskim podwórku najbardziej zyskującymi na popularności wyszukiwaniami były Magdalena Żuk, Zbigniew Wodecki, Ucho prezesa, Losowanie Mistrzostw Świata 2018 i Miss Polski.

W ramach swego rodzaju bonusu można powiedzieć, że w tym roku najpopularniejszym hasłem zaczynającym się od „Jak” było w Polsce pytanie o to, „jak suszyć grzyby”, najpopularniejszą potrawą były kopytka, a wydarzeniem losowanie mistrzostw świata. Zarówno z polskim, jak i z globalnym podsumowaniem możecie zapoznać się sami na stronie Google Trends.

podobne treści