film

Reżyser Deadpoola zajmie się ekranizacją Neuromancera

Powieść Williama Gibsona Neuromancer jest jedną z najważniejszych książek, które przyczyniły się do powstania gatunku zwanego Cyberpunkiem. A biorąc pod uwagę to, że Hollywood od dłuższego już czasu sięga chętnie po takie motywy, aż dziw bierze, że jeszcze nie doczekała się ekranizacji. Niebawem jednak może się to zmienić, a zająć ma się tym reżyser Deadpoola.

Co prawda pomysły kinowej adaptacji Neuromancera pojawiają się od lat, ale na razie nic z tego nie wyszło. Ponad dziesięć lat temu przymierzali się do tego Chris Cunningham i Chuck Russell, ale nawet zaangażowanie ze strony Aphex Twin, który miał zająć się ścieżką dźwiękową, nie pomogło w realizacji. Rok później w prasie pojawiły się informacje, że Joseph Kahn widziałby w tym filmie Millę Jovovich. W 2011 roku rozpoczęto castingi do filmu w reżyserii Vincenza Nataliego, w wyniku których propozycje roli mieli otrzymać Mark Wahlberg i Liam Neeson, ale projekt nie został zrealizowany. Natomiast dwa lata temu producentem adaptacji Neuromancera został Lucas Foster, ale i tym razem projekt nie doszedł do skutku.

Teraz jednak wydaje się, że projekt może zostać zrealizowany. Według doniesień Hollywood Reporter, za stronę finansową projektu odpowiadać będzie studio 20th Century Fox, a w ekranizację zaangażowany jest producent Simon Kinberg znany z cyklu filmów ze świata „X-Men”. Stanowisko reżysera powierzone zostało Timowi Millerowi, który obecnie pracuje nad nowym Terminatorem, a wcześniej wsławił się Deadpoolem, który okazał się być kinowym przebojem.

Czy takie połączenie sprawi, że filmowa adaptacja Neuromancera stanie się rzeczywistością? Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję, że tym razem się uda.

Zdjęcie: Flickr/health blog

podobne treści