krótka piłkasmartfony

Reuters: BlackBerry stworzy swój pierwszy smartfon z Androidem

Podupadły, kanadyjski gigant odnalazł nową receptę na poprawę sprzedaży smartfonów. Jak twierdzą źródła popularnego Reutersa, kierownictwo BlackBerry ma w planach stworzenie swego pierwszego urządzenia z Androidem.

Zgodnie z informacjami agencji, rzekomy gadżet będzie miksem dotychczasowych słuchawek BB i zostanie w wysuwaną klawiaturę QWERTY, która powinna trafić w gusta osób nie lubiących korzystać z jej wirtualnego zamiennika na ekranie. Z lakonicznego opisu Reutersa wynika, że smartfon będzie dokładnie tym samym urządzeniem, jakie firma pokazała na ostatnim Mobile World Congress w Barcelonie, gdzie przyjechała m.in. z gadżetem ze zdjęcia powyżej.

Zakładając, że doniesienia agencji okażą się prawdziwe i pierwszy gadżet BlackBerry z Androidem faktycznie trafi na rynek, będzie to kolejne świadectwo fiaska projektu pod tytułem BB10. Tym boleśniejsze, że wychodzące prosto od jego autorów. Przesiadka na OS Google mogłaby poprawić wyniki sprzedaży i zniwelować efekty nikłego zainteresowania deweloperów, którzy preferują platformy konkurencji.

Osobiście, twierdzę, że takowe posunięcie nie wywołałoby najmniejszego zamieszania na rynku. Większość konsumentów zainteresowanych kupnem smartfona, zwyczajnie zignoruje produkt BB, a najbardziej zagorzali fani firmy raczej nie spojrzą przychylnie na żeniaczkę z Androidem. Jedyna szansa to wstrzelenie się we wciąż istniejącą niszę fanów fizycznych klawiatur QWERTY i narzędzi około-biznesowych, stanowiących atut wszystkich urządzeń BlackBerry.

Niestety, biorąc pod uwagę jakość dotychczasowych kampanii marketingowych Kanadyjczyków – szanse na ewentualny sukces wydają się być jednak dość znikome.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści