news

Recenzja HTC Desire: Nexus One w wersji 2.0

Jakiś czas temu mieliśmy okazję rzucić okiem na HTC Desire. Zapowiadał się on na minimalnie podrasowanego Nexus One. Tymczasem dzięki HTC Sense, wsparciu Adobe Flash oraz optycznemu trackpadowi, otrzymaliśmy kompletnie nowy telefon. Póki co, na nasze nieszczęście, dostępny jedynie w Anglii.

Wnętrze

Porównując Desire do Nexus One, zauważamy że oba posiadają 3,7-calowy, dotykowy wyświetlacz XVGA AMOLED, podobnej wielkości obudowy (Nexus One jest minimalnie cieńszy i ma delikatniejsze w dotyku klawisze), pracują na Androidzie 2.1 oraz mają wbudowaną 5-megapikselowy aparat z fleszem LED. Oba są wyposażone w procesory Qualcomm Snapdragon QSD 8250 o prędkości 1GHz. Desire ze swoimi 576MB pamięci RAM minimalnie przebija Nexus One, lecz słabiej od niego tłumi dźwięki docierające do nas z wewnątrz urządzenia. Jak widzicie, różnice w sprzęcie są niewielkie.

To, co wyróżnia HTC to Sense, dzięki któremu korzystanie z Androida staje się czystą przyjemnością. Pod tym względem, Desire bezdyskusyjnie przebija Nexus One (chyba, że zainstalowałeś na nim ROM Sense/Flash…).

Wygląd

Tylna część obudowy Desire jest gumowa i lekko chropowata, natomiast przód jest metaliczny, ze srebrnymi klawiszami. Wielkość telefonu idealnie pasuje do przeglądania stron internetowych, a fizyczny brak klawiatury w niczym nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie – dzięki czułemu ekranowi dotykowemu, pisanie staje się czystą przyjemnością.

HTC Desire Review: An Even More Desirable Nexus One

Optyczny trackpad Desire jest bez porównania lepszy niż trackball w Nexus One. Nawet RIM rezygnuje z fizycznego wskaźnika w swoich BlackBerry, z oczywistego powodu – bród który dostaje się pod kulkę, z czasem uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie telefonu. Jednak ekran dotykowy sprawuje się na tyle doskonale, że nie trzeba specjalnie polegać na pracy trackpada w HTC Desire.

Adobe Flash – to działa!

HTC wspiera działanie Adobe Flash 10.1. Oznacza to możliwość oglądania filmów na Youtube (na pełnym ekranie) oraz, dla przykładu,i reklam. Problem może się pojawić dopiero przy obsłudze stron korzystających z Adobe Shockwave (tak jak jest to w przypadku BBC iPlayer).

HTC Desire Review: An Even More Desirable Nexus One

Werdykt

HTC Desire jest jednym z najszybszych telefonów z Androidem na pokładzie. Jego najmocniejszymi stronami są: czuły ekran dotykowy, przyjemne przeglądanie stron internetowych oraz działający Flash. Ma świetny aparat fotograficzny oraz najbardziej intuicyjny ze wszystkich systemów operacyjnych. Będzie najlepszym telefonem na rynku od momentu, w którym się na nim pojawi.

HTC Desire Review: An Even More Desirable Nexus One Działający Flash!
HTC Desire Review: An Even More Desirable Nexus One HTC Sense ma wszystkie twoje konta z portali społecznościowych w jednym miejscu
HTC Desire Review: An Even More Desirable Nexus One Niewiarygodnie szybki
HTC Desire Review: An Even More Desirable Nexus One Animowane tła stanowią ciekawą nowinkę
HTC Desire Review: An Even More Desirable Nexus One Działanie akumulatora mogłoby być dłuższe
HTC Desire Review: An Even More Desirable Nexus One Flash, pomimo działania, potrafi sprawiać problemy

podobne treści

 • Adam Rogowski

  1.Flash może działac także na Google Nexus One.
  2.Jak narazie nie słyszałem, żeby było cos szybszego niż 1GHz Snapdragon znany z Nexusa i HTC HD2. To też nie jest.
  3.Animowane tła były już w Nexusie.
  Własciwie to jest nexus one, tyle że z optycznym wskaźnikiem zamiast trackballa, i sense UI. Sense UI można miec też w Nexusie jesli się przeflashuje telefon. Więc ten telefon wcale taki „łoryginalny” nie jest.

 • Anonim

  Trochę za duży klocek, który może wyskoczyć z dłoni. Poza tym z wyglądu to bardziej podoba mi się Motorola Milestone i HTC Legend.