news

Randki nie dla brzydali

OkCupid, jeden z większy portalów randkowych w USA, wysłał maila do wybranych użytkowników, informując, że znaleźli się w gronie „najatrakcyjniejszych”. Będą teraz otrzymywać wiadomości o profilach osób z tej samej grupy, a starzy, grubi i zezowaci użytkownicy będą skazani na podobnych partnerów.

Serwis miał najwyraźniej dość skarg od pięknych osób, którym naprzykrzają się pokraki. Ciacha otrzymały wiadomość, że znalazły się w gronie „atrakcyjnych” i otrzymały przywileje. Głowna zmiana polega na tym, że gdy użytkownik będzie szukał nowych znajomości, zobaczy zdjęcia osób z tej samej grupy – atrakcyjnych. Także jego profil będzie wyświetlany tylko „pięknym” ludziom.

Nie wiadomo, kto i jak podzielił użytkowników na ładnych i brzydkich. Jakiś ekspert od urody albo program do analizy regularności rysów twarzy?

Słyszeliśmy już o podobnej historii w kontekście portalu BeautifulPeople.com, z którego usunięto w styczniu 5 tysięcy profili. Jak tłumaczył szef strony, nie można było pozwolić, by „grubasy grasowały na stronie”, więc pożegnano się z osobami, które „zapuściły się” w czasie Świąt.

Bardzo to wszystko powierzchowne. [Brian Barrett/giz, Consumerist]

podobne treści

 • herhor

  Ja uważam, że to ma sens.
  Jak ktoś się komuś nie spodoba najpierw fizycznie, to – ani na ulicy ani w internecie – widocznie ten ktoś nie powinien się nim zainteresować.

  Druga sprawa to bycie brzydkim: jak widać w hollywood nawet z największego brzydala można zrobić piękność. Więc jeśli ktoś jest brzydki – wniosek: nie dba o siebie.

  A jeśli sam nie dba i nie interesuje się sobą, niech nie oczekuje, że inni będą.

  Bycie grubym to (nie licząc bardzo rzadkich schorzeń) zazwyczaj wybór danej osoby, tak jak bycie leniem, czy palenie fajek.

  Dla mnie to oznacza nie szanowanie siebie samego, a z takimi ludźmi nie chcę się zadawać.
  O.

 • ampersky

  W sumie racja – niech powstanie rasa ludzi – super ciach. Może tak jeszcze strony tylko dla Żydów, Cyganów… blondynek i białych kozaczków? Nie ma co się oszukiwać – serwisy randkowe to miejsca dla bykaczy. Chory pomysł od momentu powstania

 • hotter

  A u nas jest Hotter.pl, który robi to samo