news

Raj dla kamerzysty: ARRI Alexa

ARRI Alexa będzie kosztować 45 tysięcy euro, więc chyba nie dostanę jej w swoje ręce, ale przynajmniej można rzucić okiem na zdjęcia…

Legendarny producent kamer filmowych ARRI podzielił się z nami informacjami na temat nowego modelu – Alexa. Kamera ma matrycę Super 35 CMOS, zapisuje obraz w rozdzielczości 2.000 pikseli na zewnętrznym nośniku (na przykład dysku twardym) lub 1080 pikseli na własnej karcie SxS. Slot na karty SxS można odłączyć i w przyszłości korzystać z innego rodzaju pamięci.
ARRI Alexa Camera: Digital Cinematic Bliss

Kamera umożliwia rejestrowanie filmu 1080 p i zapisuje go w kodekach odpowiednich do programu Final Cut Pro (ProRes 422, ProRes 4444), co umożliwia natychmiastowy montaż filmu, bez konieczności konwertowania zapisu do profesjonalnego formatu.

Alternatywą jest montowanie filmu 1080 pikseli, a potem wykorzystanie czasówek do montażu wersji zapisanej jednocześnie w rozdzielczości 2000 pikseli.

Celem Alexy jest przekonania hollywoodzkich producentów do kręcenia na tym urządzeniu, ale miejmy nadzieję, że kiedyś nieprofesjonalny sprzęt zbliży się parametrami do tego rodzaju kamer.

podobne treści