bizneswynalazki

Qualcomm zaprezentował pierwszy chip LTE, który działać będzie na całym świecie

Największym problemem standardu Long Term Evolution jest ilość jego wersji. Oznacza to, że na całym świecie wykorzystywanych przez ten standard jest jakieś różnych częstotliwości i 40 (słownie: czterdzieści) odmian LTE, co przekłada się na to, że urządzenie przystosowane do działania w jednym rejonie geograficznym, nie będzie mogło korzystać z LTE w innym rejonie świata. Ale koniec z tym. Qualcomm zaprezentował pierwszy chip LTE, który będzie działał wszędzie.

Jeszcze przed rozpoczęciem targów Mobile World Congress amerykański producent podzespołów pochwalił się swoim najnowszym dzieckiem, które ma spore szanse ułatwić proces projektowania urządzeń mobilnych.

Najnowszy chip o nazwie RF360 zapewnia łączność w całej litanii technologii bezprzewodowych. Qualcomm jednym tchem wymienia bowiem LTE-FDD, LTE-TDD, WCDMA, EV-DO, CDMA 1x, TD-SCDMA i GSM/EDGE. Ale to nie wszystko – amerykańska firma zapewnia, że dzięki temu chipowi producenci będą mogli nie tylko projektować urządzenia działające na całym świecie, ale także zaoszczędzą miejsce w obudowie i zmniejszą zużycie energii elektrycznej. Nowy chip pozwalać ma także na lepszą jakość połączenia.

Oczywiście pod warunkiem, że projektant urządzenia mobilnego korzystać będzie jednocześnie z modemów Gobi i procesorów Snapdragon, które, zupełnie przypadkiem, również są produkowane przez Qualcomm. Z punktu widzenia strategii korporacyjnej wydaje się to być bardziej perspektywicznym posunięciem niż ostatni pomysł Nvidii na integrację jednego rodzaju układu LTE z procesorem.

Qualcomm twierdzi, że pierwsze urządzenia wykorzystujące nowy, zintegrowany układ pojawią się w sprzedaży już w drugiej połowie tego roku.

podobne treści