news

Puszka, która sama się chłodzi

​Pisanie o wynalazkach, które obniżają temperaturę, kiedy za oknem jest -16 stopni, graniczy z perwersją. Ale możliwe, że już latem docenicie napoje, które same się chłodzą.


Nowa puszka napoju energetycznego West Coast Chillers potrafi schłodzić się sama. I to aż o 30 stopni! Wystarczy jedynie nacisnąć przycisk. 

Pomysł puszki, która potrafi schłodzić napój w niej przechowywany nie jest nowy. Po raz pierwszy pojawił się on w głowach inżynierów jakieś 18 lat temu. W 1998 roku Pepsi było gotowe wprowadzić nowy typ puszki na rynek, ale ostatecznie projekt zarzucono, ponieważ stwierdzono, że chemikalia w niej zawarte przyczyniają się do powstawania efektu cieplarnianego. Pomysł nie powędrował jednak do lamusa historii techniki, przez 12 lat opracowywano bardziej przyjazną dla środowiska alternatywę. Okazał się być nią węgiel aktywowany oraz dwutlenek węgla. 

Oczywiście sam proces chłodzenia jest ściśle strzeżoną tajemnicą, ale kiedy West Coast Chillers zacznie sprzedawać puszki swoich napojów po 3$ za sztukę, ktoś ją wcześniej czy później rozgryzie. A teraz wyobraźcie sobie przyszłe puszki innych napojów, które lepiej smakują schłodzone. Kuszące, prawda?

podobne treści