news

PSPgo oficjalnie umarło

Sony Computer Entertainment oficjalnie potwierdziło pogłoski sprzed kilku dni. Japoński gigant rynku elektronicznego wyłączył taśmy, z których zjeżdżały konsole PSPgo.

Mająca swoją główną siedzibę w Tokio firma powiedziało w rozmowie z serwisem AV Watch, że nie będą dłużej produkowane nieposiadające napędu UMD przenośne konsole PSP. Sony stwierdziło, że robi to by móc się skoncentrować teraz na pracach związanych z rozwojem konsoli Next Generation Portable (PSP2 gdyby ktoś nie widział).

W przeciwieństwie do PSPgo, jego starszy brat oznaczony liczbą 3000 będzie dalej wspierany przed Sony. Nic dziwnego – w Japonii istnieje gigantyczny rynek przenośnych konsol, na którym króluje właśnie PSP-3000 i jego poprzednie modele. Pojawienie się NGP nie spowoduje nagłego jego zniknięcia.

Sony z całą pewnością będzie chciało utrzymać przy życiu równocześnie i PSP wyposażone w napęd UMD i PSP2 tak, jak zrobiło to z konsolami PlayStation 2 i 3. Dla nas może to oznaczać jedną rzecz: najlepszy okres na zakupienie konsoli PSPgo. [AV Watch, Kotaku]

podobne treści

  • norbvlo

    Cytuje „W przeciwieństwie do PSPgo, jego starszy brat oznaczony liczbą 3000 będzie dalej wspierany przed Sony. Nic dziwnego – w Japonii istnieje gigantyczny rynek przenośnych konsol, na którym króluje właśnie PSP-3000 i jego poprzednie modele” HEH Problem w tym iż króluje Nintendo DS a obecnie 3DS tak wiec prosze sprawdzac na przyszlosc co sie wypisuje;)

  • snajper16ps

    @norbvlo Jakieś źródło? Z tego co mi wiadomo jednak PSP wygrywa choć nieznacznie nad Nintendo.
    PSP przeżywa tam drugą młodość i sprzedaje się rocznie w 3 mln egzemplarzy