news

PSP umiera

Jak donoszą hiszpańscy dystrybutorzy, Sony postanowiło zakończyć sprzedaż dev-kitów PSP. Dla mniej obeznanych – są to specjalne maszynki, dzięki którym można tworzyć gry na daną platformę. Urządzenia o numerach dtp-t2000a (narzędzie deweloperskie) oraz dtp-h2500a (narzędzie testowe) zakończą swoją karierę 15 listopada.  

Sony każe się spieszyć i zamawiać sprzęt z wyprzedzeniem. Nie wiem tylko, czy ktoś się jeszcze na owe dev-kity skusi. Wszystkie znaki na niebie i ziemi sugerują, że jesteśmy świadkami śmierci pierwszego, przenośnego PlayStation. Konkurencja w postaci 3DS jest mocna, liczę że Sony się postara i już niedługo pokaże nam nową, lepszą generację konsoli. Krótki epizod z PSP Go! pominę wymownym milczeniem.

podobne treści

  • ibisal

    Z tym milczeniem na koniec to dobry pomysł. To jak sprzedaż lampy naftowej w obudowie żarówki energooszczędnej.

  • lestat230

    Przecież już prawie wszędzie trąbią ze deweloperzy dostali psp2 która ma się ponoć ukazać pod koniec 2011 roku nie spać gizmodo.

  • pier

    Juz lepiej kupic komorke samsung wave z prockiem mocniejszym niz ten w Ipku 4 czy ipadzie.Gry sa plynniejsze i lepsze niz te w iphonie a sama komorka juz po 900 zl!