smartfony

Przyszłe iPhone’y będą wyposażone w elastyczne ekrany?

Apple pokazało już tegoroczne modele iPhone’ów, czas na spekulacje na temat ich następców. Według Bloomberga w Cupertino trwają już prace nad dwoma nowymi smartphone’ami, które mają mieć ekrany o przekątnej 4,7 i 5,5 cala. Ale akurat nie to jest najciekawsze w tych doniesieniach.

Zarówno LG, jak i Samsung, pokazały niedawno smartphone’y wyposażone w elastyczne ekrany. Co prawda ekrany te zamontowane są w niezbyt giętkich obudowach, ale, jeśli wierzyć doniesieniom agencji, Apple zamierza pójść w podobnym kierunku, a kolejna generacja iPhone’ów również zostanie wyposażona w elastyczne ekrany. Cupertino ma także eksperymentować z ekranami dotykowymi, które rozpoznają siłę, z jaką użytkownik dotyka ekranu. Dwa nowe iPhone’y miałyby zadebiutować w trzecim kwartale przyszłego roku.

Choć według źródeł Bloomberga ekrany nowych iPhone’ów będą raczej jedynie zaokrąglone w taki sposób, by „spływać” na boki urządzeń, byłoby to i tak ogromne odstępstwo od dotychczasowej stylistyki Apple. Potencjalnie dużo większą rewolucją byłoby wykorzystanie ekranów, które wykrywają siłę, z jaką naciska je użytkownik. Ale na razie to tylko plotki.

Z drugiej strony iPhone 5C też kiedyś był tylko plotką.

podobne treści