newstabletyWiadomości promowane

Przesunięcie daty premiery tabletu Samsung Galaxy Tab 2


Samsung przesunął aż na koniec kwietnia brytyjską premierę obydwu wariantów nowego tabletu Galaxy Tab 2.

Obydwie, 7 i 10-calowe wersje urządzenia ukażą się w sklepach z delikatnym, szusującym aż do końca tego miesiąca poślizgiem. Według oficjalnych informacji, opóźnienie to wynika z przedłużających się prac Samsunga nad odpowiednią optymalizacją współpracy tabletu z jego OS-em, która ponoć na razie nie układa się nazbyt szczęśliwie.

Co to oznacza? Póki co, ciężko powiedzieć, ponieważ Koreańczycy nie zechcieli uraczyć nas w tej sprawie czymkolwiek ponad bardzo ogólnikowe oświadczenie. Problem może więc dotyczyć w gruncie rzeczy wszystkiego, a najbardziej prawdopodobną opcją wydają się jakiegoś rodzaju powikłania związane z pracą podzespołów lub dostosowaniem interfejsu dotykowego TouchWiz. Na razie jednak wszystkie teorie są owocami mniej lub bardziej wiarygodnych, niepodpartych żadnymi solidnymi podstawami domniemań, więc warto spoglądać na nie z przynajmniej przymrużeniem oka.

Przypomnijmy, że bazowym OS-em zarówno 7-dmio, jak i 10-calowego wariantu tabletu Galaxy Tab 2 ma być najnowsze dziecko Google – Android 4.0, Ice Cream Sandwich.

Czekamy na dalsze doniesienia w tej sprawie.

[slashgear]

podobne treści