news

Przerażający pomysł na wykorzystanie jajeczek zmarłej do zapłodnienia in vitro

Sąd w Izraelu wyraził zgodę na pobranie i zamrożenie jajeczek z jajników zmarłej w wypadku samochodowych 17-latki. Orzeczenie sędziów z miejscowości Kfar Sava jest precedensowe nie tylko na skalę kraju, ale i świata.

Jak podaje „Haaretz”, rodzice zmarłej 3 sierpnia Chen Aidy Ayash wydali zgodę na pobranie narządów córki do przeszczepu oraz wystąpili o zgodę na pobranie jajeczek. Chcieli także, by przed zamrożeniem jajeczka zostały zapłodnione in vitro spermą od dawcy, lecz na to sąd się nie zgodził. Rodzinie Ayash zależy na wnuku, a embriony lepiej znoszą zamrożenie niż jajeczka, jednak sędziowie tak kontrowersyjnej procedury nie chcieli zaakceptować.

O zamrożeniu jajeczek zmarłej poinformowała rzeczniczka szpitala Meir, Maayan Maor. Powiedziała: „To niezwykły przypadek, pierwszy raz, gdy izraelski sąd zgodził się na pobranie i zamrożenie jajeczek z jajników zmarłej. Nie wiemy, dlaczego rodzicom Chen na tym zależało. Otrzymaliśmy zalecenie od sądu i wykonaliśmy zabieg.”

Jeśli rodzice dziewczyny będą przedsiębrać kroki, by mieć poczętego in vitro wnuka, kluczowe będzie udowodnienie przed sądem, że 17-latka zdążyła za życia wyrazić chęć posiadania dzieci. Ponadto muszą znaleźć surogatkę oraz ojca, który wychowa dziecko, nie tylko wystąpi jako dawca spermy.

Podobny przypadek miał dotychczas w Izraelu miejsce raz. W 2007 roku rodzina zmarłego żołnierza uzyskała zgodę na wykorzystanie pobranych po śmierci plemników do zapłodnienia surogatki. [Guardian, zdjęcie: Shutterstock/somersault18:24]

podobne treści

  • Anonim

    Przetrwanie linii genologicznej , co w tym dziwnego, że rodzice zmarłej córki, chcą zapewnić sobie potomstwo w ten sposób.
    Dla mnie jest to całkiem zrozumiałe ….. a idioci z krain ciemnogrodu niech se plują we własne gardła ^^