internetWiadomość główna

Przeglądarka w Xboxie 360 będzie obsługiwała gesty

Microsoft testuje aktualnie zmodyfikowaną wersję przeglądarki Internet Explorer 9 przystosowaną do obsługi konsoli Xbox 360. Nowa przeglądarka internetowa ma rozszerzyć możliwości konsoli i będzie pozwalała na wygodne przeglądanie zawartości Sieci. Najciekawsze jednak jest to, że przeglądarka wspierać ma obsługę Kinecta.

Nowa przeglądarka będzie miała zaimplementowaną obsługę gestów oraz komend głosowych co ma pozwolić na znaczące ułatwienie nawigacji. Nie wiadomo jeszcze dokładnie jak ma to wyglądać, Microsoft twierdzi jednak, że w połączeniu z możliwościami przeglądarki Bing będzie pozwalało na bardzo szybkie odnajdowanie interesujących treści. Nie wiadomo także kiedy nowa przeglądarka ma zostać udostępniona użytkownikom, ale prawdopodobnie stanie się to szybciej niż później. Wizja obsługi elektroniki rodem z Raportu Mniejszości coraz jest, jak widać, coraz bliżej.

Wprowadzenie nowej przeglądarki zbiega się z danymi, które świadczą o całkiem dużym wzroście wykorzystania Xboxa 360 do przeglądania filmów wideo zamieszczonych w Sieci. Firma FreeWeel, która mierzyła procent użytkowania w tym celu urządzeń innych niż komputery, podała, że w USA na Xboxie 360 w pierwszym kwartale tego roku obejrzano 28,2% nagrań. To o 0,9% więcej niż na iPadach, które zajmują drugie miejsce w tym zestawieniu. Statystyka ta jednak nie jest dokładna, ponieważ sprawdzano tylko ruch z serwisów NBC, CBS, ESPN czy Vevo (czyli ich klientów) a zignorowano YouTube. Daje to jednak pewne rozeznanie w kierunku, w jakim zmierza Xbox.

[The Verge, All Things D, zdjęcie:benjamin-nagel/flickr]

podobne treści