news

Projektant maszyn z Tronu zabrał się za tworzenie prawdziwych motocykli

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów serii Tron, są niewątpliwie motocykle, jakie się w nim pojawiają (niezależnie od tego, czy zdecydujemy się nazwać je Light Cycle, czy „Światłocyklem”). Daniel Simon, projektant odpowiedzialny za zaprojektowanie ich nowej wersji, którą mogliśmy zobaczyć w filmie z 2010 roku, postanowił połączyć siły z Lotusem, by stworzyć prawdziwy motocykl.

Nie chodzi jednak o kolejne wcielenie podświetlanej na niebiesko maszyny – Lotus C-01, bo tak nazywa się nowy motocykl, jest całkowicie nową konstrukcją opracowaną wspólnie przez brytyjską legendę motoryzacji, niemiecką firmę Kodewa, oraz Simona, który odpowiedzialny był za ostateczny wygląd maszyny.

Lotus C-01 zostanie wyprodukowany jedynie w stu kopiach. Sercem ważącej około 200 kilogramów maszyny będzie silnik o mocy 200 koni mechanicznych. Motocykl, którego cena nie została jeszcze ujawniona, sprzedawany będzie w trzech wersjach kolorystycznych. Można jednak spodziewać się, że nie będzie on tani.

Sam projektant twierdzi, że praca nad C-01 była przyjemnością, choć „pracowaliśmy ciężko by stworzyć bardzo charakterystyczny motocykl wyróżniający się czystą linią korpusu, ekstremalnie niskim profilem bocznym (…), unikalnym wlotem powietrza oraz (…) czystą kolorystyką.” Generalnie dużo słów, które można streścić w jednaj frazie – jest kosmiczny.

podobne treści