news

Problemy z łącznością Wi-Fi na iPadzie – Apple obwinia routery

Od premiery iPada nie minął nawet tydzień, a niektórzy użytkownicy już alarmują o problemach z łącznością bezprzewodową w swoich egzemplarzach. Apple przyznaje, że zdaje sobie sprawę z „zaistnienia tego zagadnienia” i uprzejmie publikuje wskazówki, jak sobie radzić z problemami z Wi-Fi:

Objawy:
W pewnych warunkach iPad może nie łączyć się automatycznie z domową siecią Wi-Fi po włączeniu lub wyprowadzaniu iPada ze stanu czuwania. Dotyczy to sieci obsługiwanych przez routery dwupasmowe nie wyprodukowane przez Apple jeśli:

 • – dwie sieci routera mają tę samą nazwę
 • – dwie sieci mają inne standardy szyfrowania


Rozwiązanie:
Jeśli napotkałeś podobne problemy, spróbuj:

 • – nadać dwu pasmom w jednym routerze różne nazwy. Wystarczy dodać jeden znak do jednej z nazw. Na przykład dodatkowe „n” w nazwie sieci „802.11n”
 • – upewnić się, że obie sieci korzystają z tych samych standardów szyfrowania (WEP, WPA, WPA2, etc.)
 • – zresetować ustawienia sieci, jeśli powyższe wskazówki nie pomogły przez Ustawienia > Ogólne > Resetuj > Resetuj ustawienia sieci.

Uwaga: Upewnij się, że zaktualizowałeś oprogramowanie swojego routera Wi-Fi.

Wstydźcie się, routery! To wasza wina. Wasza bardzo wielka wina. [Apple, Mac World]

podobne treści

 • satjez

  wiadomo, nie działa flash – wina witryn, bo z niego korzystają, nie działa wifi, wina routerów, nigdy wina apple, bo przecież apple jest najlepsze na świecie!

 • iphone3gs

  @satjez – możliwości sa zawsze dwie, albo ty się dostosowujesz do otaczajacego Cię swiata, albo świat do Ciebie, a Apple z racji swojej stale wzrastajacej pozycji rynkowej oraz synonim innowacyjności może śmiało stosować ta druga zasadę – w pelni ich popieram, bo wszelki rozwój zawsze musi być czyimś kosztem, m.in. dlatego flash odejdzie w niedalekiej przyszłości w niebyt (kosztem HTML 5), bo produkt lepszy (w tym przypadku prostszy/funkcjonalniejszy) przeważnie wypiera gorszy (zbyt rozbudowany).

 • gamrat2

  ja mam ipada i niemam problemu z połączeniem się do sieci wifi bo ma airport